top of page

Türkiye Cambalkon Liderinden 
Isıcamlı Cambalkon

Türkiye Cambalkon Liderinden 
Isıcamlı Cambalkon

Bursa Ab Cam Balkon ve Albert Genau, yeni ısıcamlı cambalkon sistemi, Tiara’yı pazara sundu. Sözlük anlamı itibariyle “TAÇ” anlamına gelen Tiara, balkon camlama ürünlerinde en çok ihtiyaç duyulan ısı yalıtımı konusunda en üst noktadadır Bursa Cam Balkon AB Cam Balkon  olarak biz cam balkondan başka bir şey yapmak istedik. Cambalkon ürünlerinde yaşanan sıkıntıları, müşteri beklentilerini, üretim ve montaj kolaylığını göz önünde bulundurup, tüm detayları ile optimize edilmiş bir sistem oluşturduk. Zaten ürünümüze, TAÇ anlamına gelen TIARA ismini uygun görmemizdeki etken de budur

Benim Adım Tiara

Cambalkon, balkon camlama, katlanır balkon, balkon kapama…

Adı her neyse artık devri bitti.

Benim devrim başladı.

Benim adım Tiara,

Mekanınızı taçlandırmaya geldim.

5 Kıtada 32 Ülkede Satışta
Albert Genau, Tiara isimli ısıcamlı cambalkon sistemini, Dünya'nın her yerinde bulunan 137 yetkili üretici bayisi aracılığıyla tüketicilere sunmuştur. Türkiye'de de Dünya ile beraber artık balkonların keyfi yerinde...
Albert Genau arge ekibi ısıcamlı cambalkonu tasarlarken, “cambalkon devri bitti” sloganıyla yola çıktı. Bu bağlamda üç tasarım kriteri belirlendi. Isı yalıtımı, teknik fonksiyon ve sofistike görünüm. Tiara, Albert Genau’nun 2003 yılında almış olduğu incelemeli dünya patenti platformunda bu kriterler ışığında geliştirildi.
                  CAM BALKON DEVRİ BİTTİ
MIKNATISLI İZOLASYON
Toplam 28 mm ( 4+20+4 veya 6+16+6) kalınlığında ısıcam kullanılan sistemde, yalıtımı üst düzeye çıkarmak için, cam panellerin birleşiminde izolasyon fırçası, epdm conta ve mıknatıslı conta yatakları bulunan özel dikey birleşim profili tasarlandı. İstenen izolasyon seviyesine göre, bunlardan herhangi biri, herhangi ikisi veya üçü birlikte kullanılabiliyor.
DÜŞMEZ SARKMAZ CAMLAR
Isıcamlı cambalkon sistemi için Albert Genau mühendisleri özel bir kilitleme mekanizması geliştirdiler. “ABL – Auto Brake Lock” adı verilen sistem ile kayar cam panelleri park alanına geldiklerinde, otomatik olarak kilitlenip, kanadın yerinden oynamadan açılması sağlanıyor. Bu sayede, sistemin kilitlemesi gerçekleşmeden, kanat açılması tamamen engelleniyor.
MAKSİMUMU PANORAMİK GÖRÜNTÜ
Isıcamlı cambalkonun rüzgar yalıtımının sağlaması için yan dikmelerde her hareket açısında işlevini sürdüren epdm conta sistemi mevcuttur. Dikey birleşimlerde erkek-dişi profil yapısı ve kapandığında 2 odacıklı bir yapıya sahip olması sayesinde yalıtım en üst düzeyde sağlanmaktadır.
GİZLİ SU TAHLİYESİ
Sistemde, taşıyıcı kasa profili üzerindeki, gizli kondens kanalı sayesinde hem kozmetik hem de verimli bir su tahliyesi gerçekleştirilirken, yağmur suyunun, profilin içine girmeden dışarıya yönlendirilmesi, kanat profillerinin üzerindeki yönlendirme kanatçıkları ile sağlanıyor.
RÜZGAR YALITIMI
Isıcamlı cambalkonun rüzgar yalıtımının sağlaması için yan dikmelerde her hareket açısında işlevini sürdüren epdm conta sistemi mevcuttur. Dikey birleşimlerde erkek-dişi profil yapısı ve kapandığında 2 odacıklı bir yapıya sahip olması sayesinde yalıtım en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Isıcamlı kayar katlanır kanatlar, 90 derece köşelerden rahat bir şekilde dönebiliyor. Bu sayede, L ve U şeklindeki balkonlarda, sistem sorunsuz kullanılabilmekte ve hiçbir sabit köşe birleşim profili kullanılmadan, balkonlar tamamen açık hale getirilebilmektedir.

Albert Genau’nun yeni ısıcamlı cambalkon sistemi Tiara, balkonlarınızı dört mevsim yaşanacak mekanlar yapmak için yeni bir aday.

İsteğe bağlı olarak, ısıcam arası jaluzi perde uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede ekstra, perde v.b uygulamalar yapılmadan çok şık şekilde, güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.
Opsiyonel olarak sunulan gömme kollu ispanyolet kilit ile daha fazla güvenlik sağlanabilmektedir.
Cambalkon sistemleri, yağmur, kar v.b. dış iklim şartlarıyla karşı karşıyadır. Dolayısıyla, cambalkon sistemlerinin ana unsuru olan, taşıyıcı rulman ve aksam parçalarının, mutlaka “paslanmaz” malzeme ile üretilmesi gerekmektedir. Sistemlerde kullanılan aksamlar, paslanmaz özellikli olmazsa, zaman içerisinde bu aksamlar dış iklim şartlarının olumsuz etkisiyle paslanacak ve iş göremez hale gelecektir. Albert Genau ürünleri %100 paslanmaz malzeme ile üretilmekte olup, 30 yıl paslanmazlık garantisi verilmektedir.

"Albert Genau’nun Tiara ısıcamlı serisi, hem görsellik hem de fonksiyon açısından bugüne kadar gördüğüm en iyi cambalkon sistemi. Balkonlara artık farklı bir gözle bakacağımız şüphesiz. Yeni nesil projelerde, Tiara sistemi yapının ayrılmaz bir parçası olacaktır."

 

 

Hüsnü Ceyhan - Mimar

 

"Tiara sistemi, balkonu evin kullanışlı bir odası haline getiriyor. Bundan sonra, balkon dekorasyonu konusunda da müşterilerimize hizmet sunmaya başlayacağız gibi görünüyor."

 

Alp Şahinoğlu - İç Mimar

 

Anahtar Kelimeler: cambalkon, balkon kapama, balkon camlama, katlanır cam, katlanır cam balkon, katlanır cam, balkon, katlanır cam sistemleri, cam balkon kapama, ısıcamlı cambalkon, ısıcamlı cambalkon sistemleri, çift camlı cambalkon, ısı yalıtımlı cambalkon, ısıcam, ısı yalıtımı.

bottom of page